Σελίδες

About

21 Νοεμβρίου 2012

Νέα ήττα για την Αναγέννηση.

Με τον Σάκη Γκόγκα να πετυχαίνει και πάλι το «χρυσό» γκολ για την ομάδα του, ο Εθνικός Γαζώρου πέρασε από τα Γιαννιτσά (0-1) και φιγουράρει, πλεόν, στην κορυφή της βαθμολογίας.
Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ο έμπειρος φορ πήρε από... το χέρι την ομάδα του, χαρίζοντάς της την πολύτιμη νίκη και πλέον ο Γάζωρος έφτασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Football League.

Μόλις στο 2' η Αναγέννηση απείλησε με τον Ιορδανίδη, ωστόσο ο Αποστολίδης έδιωξε εντυπωσιακά στη γωνία της εστίας του! Έξι λεπτά αργότερα ο έμπειρος φορ των Σερραίων άνοιξε το σκορ, όταν βρέθηκε φάτσα με το 1-0 και το πραγματοποίησε από το ύψος του πέναλτι με όμορφο πλασέ.
Στο 21' και πάλι οι γηπεδούχοι απείλησαν, όμως ο Στεφανίδης σπατάλησε την μεγάλη ευκαιρία, στέλνοντας αμαρκάριστος τη μπάλα άουτ. Στο 27' ο ίδιος παίκτης προσπάθησε να φέρετι το ματς στα ίσα, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Αποστολίδη!
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51' ο Χατζόγλου έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα προσέκρουσε και πάλι στο δοκάρι του Γαζώρου, με την Αναγέννηση να τα... έχει με την τύχη της!
Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν μέχρι τη λήξη του ματς, με τον Εθνικό να παίρνει τη νίκη και να προσπερνά στην κορυφή της βαθμολογίας!
Αναγέννηση Γιαννιτσών: Λαμπάκης, Σερέτης, Τσιάμης, Στεργίδης (77' Σιδηρόπουλος), Χατζόγλου (66' Καρακατσόγλου), Φελίπε (77' Πούτσικος), Ιορδανίδης, Σάπιο, Στεφανίδης, Ντατίδης, Σκέμπης
Εθνικός Γαζώρου: Αποστολίδης, Κοσμίδης, Κουκόλης, Καπίας, Νίρλας, Σαββίδης, Γεωργιάδης, Αλεξάντροβιτς (90+1' Κωνσταντινίδης), Μπεκιάρης (67' Μουσικάκης), Ναλμπάντης, Γκόγκας (84' Καρυπίδης)