Σελίδες

About

28 Ιανουαρίου 2013

ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4-0

Από τα ευκολότερα απογεύματα της σεζόν πέρασε ο Πιερικός που συνέτριψε την Αναγέννηση Γιαννιτσών με 4-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλο το ματς και «κλείδωσαν» τη νίκη από το πρώτο μέρος. Το σκορ άνοιξε για τους «μελανόλευκους» στο 14΄ με το αυτογκόλ του Χατζόγλου και το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Ντάνι στο 17'. Στην επανάληψη οι «μελανόλευκοι» μπήκαν εξίσου δυναμικά και μέσα σε ένα τετράλεπτο (53'-57') πέτυχαν άλλα δύο τέρματα με σκόρερ τον Μανίκα. Μοναδική καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήταν το δοκάρι του Σιδηρόπουλου στο 33'.

Πιερικός (Ντούσαν Μιτόσεβιτς): Παπατολίκας, Γιαζιτζόγλου, Ντόικιτς, Αποστολίδης (75' λ.τ Νίκου), Ντάνι, Μπελόσεβιτς (37' λ.τ Λαζαρίδης), Ελευθεριάδης, Μανίκας (60' Κόιτς), Καραγκούνης, Φαμπίνιο, Ίτσιος.