ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-1 (ΔΗΜ. ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ)

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Σάββας Κωφίδης): Καραογλανίδης, Κυριακίδης, Βλαχόπουλος (46' Χατζόγλου), Σπαθάρας, Σαμαρόπουλος, Σερέτης, Καρλόπουλος, Άρτσε, Ζαγοριανός, Καρακασόγλου (83' Σπαθαρούδης), Σιδηρόπουλος (52' Αντρεϊνι).

Πίτκας, Βάντερσον, Νʼ Τζιοντό (77' Ρεκλείτης), Τέλλος, Γκούρτσας (90+3' Δ. Κοιλιάρας), Σπίνουλας, Κοκκίνης, Καραμανλής, Παμπόε, Βασιλαντωνόπουλος, Λίτσης (89' Βοσκόπουλος).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλ/νιας)
ΒΟΗΘΟΙ: Ζυγούρης, Κολοσιώνης (Αιτωλ/νιας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σπαθάρας - Καραμανλής, Πίτκας
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
Μετά από εννιά ήττες και μια ισοπαλία, οι Αχαιοί πήραν το δεύτερο φετινό εκτός έδρας διπλό, επικρατώντας των Γιαννιτσών με 1-0, στο δεύτερο ντεμπούτο του Ηλία Φυντάνη. Οι φιλοξενούμενοι που ήταν καλύτεροι σε ένα ματς που το επηρέασε ο βαρύς αγωνιστικός χώρος λόγω της λάσπης, κατάφεραν να πετύχουν το μοναδικό τέρμα τους στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με σουτ του Βάντερσον. Στο 93' οι γηπεδούχοι έφτασαν κόντά στην ισοφάριση, αλλά το γυριστό σουτ του Ζαγοριανού πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Πίτκα.