Τύρναβος Aναγεννηση Γιαννιτσων 1-0 Το φιλμ του αγωνα λεπτο προς λεπτο

Αλλαγή για τον Τύρναβο, στη θέση του Γεωργίου πέρασε ο Πούτας
79'
Δεν βρίσκει στόχο το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή ο Σκούπρας
72'
Σουτ από τον Γεωργίου, η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων της εστίας του Καραογλανίδη
72'
Δεύτερη αλλαγή για τον Τύρναβο, στη θέση του Φελίπε ο Σκούπρας
70'
Δυνατό σουτ από τον Λαμπάκη, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πρίφτη
59'
Αλλαγή για τον Τύρναβο, στη θέση του Καραγιάννη πέρασε ο Μάγγος
53'
Κάθετη πάσα του Φελίπε στον Γεωργίου,ε με τον τελευταίο να κάνει το σουτ και τον Καραογλανίδη να μπλοκάρει δύσκολα την μπάλα
52'
Επικίνδυνη σέντρα του Φελίπε απομάκρυναν με δυσκολία οι αμυντικοί της Αναγέννησης Γιαννιτσών
46'
Έναρξη δεύτερου μέρους
46'
Αλλαγή για την Αναγέννηση Γιαννιτσών, αποχώρησε ο Χαρμάνας και τη θέση του πήρε ο Αναστασίου
45'
Λήξη πρώτου μέρους
35'
Εκτέλεση φάουλ για τα Γιαννιτσά, ο Παλάσκα προσπάθησε να πάρει την κεφαλιά, ο Πρίφτης έκανε άστοχη έξοδο, καθώς η μπάλα χτύπησε στον ώμο του και παραλίγο να καταλήξει στο βάθος της εστίας του
33'
Διπλή χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, όταν ο Μπαξεβάνος πρώτα και στη συνέχεια ο Μοσχάκης επιχείρησαν σουτ, ωστόσο ο Πρίφτης στη σωστή θέση απομάκρυνε τον κίνδυνο από την εστία του
30'
Μετά τα πρώτα είκοσι λεπτά της αναμέτρησης ο Τύρναβος ανέβασε την απόδοση του και κατάφερε να πετύχει και το γκολ που το έχει δώσει το προβάδισμα
28'
Μετά από ασίστ του Φελίπε, ο Γεωργίου με γυριστό σουτ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους
28'
Γκολ - Γεωργίου Άκης (Τύρναβος)
25'
Μοναδική ευκαιρία για την Αναγέννηση Γιαννιτσών μέχρι τώρα στο παιχνίδι, όταν ο Μοσχάκης έκανε το σουτ και ο Πρίφτης απομάκρυνε τον κίνδυνο από την εστία του με τις γροθιές
15'
Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης δεν υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη φάση και από τις δύο ομάδες
14'
Σουτ από τον Γεωργίου, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Καραογλανίδη