Σελίδες

About

24 Μαρτίου 2014

Δόξα Δράμας - Αναγέννηση Γιαννιτσών 4 - 0 25η Αγωνιστική - 23/03/2014 15:00

Φιέστα... παραμονής η Δόξα Δράμας, 4-0 την Αναγέννηση Γιαννιτσών | onsports.grΟι συνθέσεις

Δόξα Δράμας (Γ. Κουδούνης): Δαύκος, Κάσσος, Σμίλιανιτς, Ρούτσης, Βλασόπουλος, Ρούτσης, Διαμαντόπουλος, Μπέκα, Μοσχάκης, Νατσούρας, Θεοδωρέλης

Αν. Γιαννιτσών (Θ. Δημόπουλος): Καραογλανίδης, Λαμπάκης, Μπονγκ, Ανδρεάκος, Καρτάλ, Κρινιτσάς, Σιδηρόπουλος, Χατζηστεφάνου, Μπαξεβάνος, Σάρρος, Ιορδανίδης.

Διαιτητής: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Νικολαϊδης (Μακεδονίας)

1' Ξεκίνησε ο αγώνας!

2' Κόρνερ του Μοσχάκη, κεφαλιά μέσα στην περιοχή από τον Διαμαντόπουλο και οι αμυντικοί των Γιαννιτσών διώχνουν βεβιασμένα.

29' Κόρνερ του Μοσχάκη από δεξιά και η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Σάρρου που είδε και την κίτρινη κάρτα και ο διαιτητής Μολιχιτούδης δείχνει την βούλα του πέναλτι. Το εκτελεί ευστοχα ο Διαμαντόπουλος και ανοίγει το σκορ κάνοντας το 1-0!

29' Γκολ - Διαμαντόπουλος Δημήτρης (Δόξα Δράμας)

29' Κίτρινη Κάρτα - Σάρρος Παναγιώτης (Αναγέννηση Γιαννιτσών)

34' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από αριστερά του Μοσχάκη και καθώς η μπάλα κατευθύνεται προς τα δίχτυα παρεμβάλlεται το κεφάλι του Διαμαντόπουλου, κάνοντας το 2-0!

34' Γκολ - Διαμαντόπουλος Δημήτρης (Δόξα Δράμας)

41' Κίτρινη Κάρτα - Μοσχάκης Γιώργος (Δόξα Δράμας)

44' Νέα εκτέλεση φάουλ του Μοσχάκη έξω από την περιοχή, σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Καραογλανίδη.

45' Ημίχρονο στη Δράμα...

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος...

46' Με διπλή αλλαγή ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο ο Θανάσης Δημόπουλος για τα Γιαννιτσά, καθώς έβγαλε τους Ανδρεάκο και Σάρρο και στην  θέση τους πέρασε τους Αλέκου και Κυριακίδη.

49' Κίτρινη Κάρτα - Ρούτσης Χρήστος (Δόξα Δράμας)

54' Σουτ του Χατζηστεφάνου μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας της Δόξας

55' Σέντρα του Κάσσου από δεξιά και ο Διαμαντόπουλος με ψαλιδάκι δεν μπορεί να σκοράρει καθώς αποκρούει ο Καραογλανίδης.

55' Αλλαγή για την Δόξα, ο Γελαδάρης στην θέση του Μπέκα

65' Σουτ του Σιδηρόπουλου, η μπάλα φεύγει άουτ

69'
Σουτ του Ρούτση από τριάντα μέτρα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει άουτ!

70' Αλλαγή για τη Δόξα, ο Ρούτσης δίνει την θέση του στον Κίκοφ

72'
Ο Σμίλιανιτς με την σειρά του έξω από την περιοχή, σουτάρει και τραντάζει και αυτός το οριζόντιο δοκάρι του Καραογλανίδη!

75' Ο Μπουτζίκος παίρνει πάσα από τον Κίκοφ και ανεβαίνει από δεξιά, περνάει τον Κάρταλ και σουτάρει εύστοχα, κάνοντας το 3-0!

75' Γκολ - Μπουτζίκος Νίκος (Δόξα Δράμας)

79' Ο Διαμαντόπουλος πετυχαίνει το τρίτο προσωπικό του γκολ με προβολή και μετά από φάουλ του Μοσχάκη από αριστερά!

79' Γκολ - Διαμαντόπουλος Δημήτρης (Δόξα Δράμας)

82' Τρίτη αλλαγή για τα Γιαννιτσά, ο Λισίτσας παίρνει την θέση του Ιορδανίδη

84' Τρίτη αλλαγή για την Δόξα, ο Μοσχάκης δίνει την θέση του στον Περσίδη

85' Κίτρινη Κάρτα - Λαμπάκης Στέλιος (Αναγέννηση Γιαννιτσών)

93' Λήξη του αγώνα στη Δράμα. Στο ρελαντί η Δόξα, κλειδώνει την παραμονή με πρωταγωνιστή τον Διαμαντόπουλο!