Σελίδες

About

22 Απριλίου 2018

Ακόμα μία νίκη για τις παγκορασίδες των "Ικάρων" Γιαννιτσών

Συνέχισαν το νικηφόρο σερί τους οι μικρές μπασκεμπωλίστριες της Ακαδημίας" Ικάρων" Γιαννιτσών στο πρωτάθλημα μίνι κοριτσιών, νικώντας με 37-28 τα κορίτσια της Νέας Σάντας Κιλκίς. Η ομάδα των Γιαννιτσών ήταν κυρίαρχος του παιχνιδιού, διατηρώντας μεγάλη διαφορά στο σκορ σ' όλη την διάρκεια του αγώνα(παρά τις πολλαπλές αλλαγές με στόχο την συμμετοχή όλων των κοριτσιών) .
Η ομάδα του Κιλκίς μείωσε την διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο όταν τα κορίτσια των Ικάρων χαλάρωσαν στην άμυνα , παρουσίασαν αστοχία στην επίθεση και έδωσαν χώρο και ευκαιρία στις αντιπάλους να μειώσουν στο καλάθι. Στο τελευταίο όμως δεκάλεπτο "πάτησαν γκάζι" και τελείωσαν το παιχνίδι με 9 πόντους διαφορά. Σπόντης Νίκος: ".....Προχωράμε με σταθερά και προσεκτικά βήματα με γνώμονα την απόκτηση αγωνιστικών παραστάσεων για τα μικρά κορίτσια μας ...Είμαστε μέχρι τώρα ικανοποιημένοι αλλά τα περιθώρια βελτίωσης είναι τεράστια, ευελπιστούμε σε καλύτερα παιχνίδια όσο το πρωτάθλημα προχωρά!....Καλή πορειία και στα στις δύο ομάδες!.." Σερέτης Θεολόγος: "..... Με τα κορίτσια του μινι έχουμε τη γεύση του άγχους στα χείλη γιατί κερδίσαμε ένα παιχνίδι που μόνες μας κοντέψαμε να το κάνουμε ντέρμπυ ,μιας και δεν είμασταν προσεκτικές στο τρίτο δεκάλεπτο. Σε τέτοιες μικρές ηλικίες όταν η χαρά του παιχνιδιού και ο ενθουσιασμός της συμμετοχής είναι το ζητούμενο, δεν έχει κανείς το δικαίωμα να απογοητεύει τα παιδιά γιαυτό και χρησιμοποιούνται όλες οι παίκτριες, σε όλα τα παιχνίδια,ανεξαιρέτως!....Συγχαρητήρια και στα κορίτσια μας αλλά και στις αντίπαλες για τον καλό αγώνα που έδωσαν!....