Σελίδες

About

14 Μαρτίου 2019

Άλλη μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Γ.Α.Σ. Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών με επικράτηση επί του Εύαθλου Πολυκάστρο

Με εκτός έδρας νίκη συνέχισε για το πρωτάθλημα Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ. το τμήμα του «Μ. Αλεξάνδρου» Γιαννιτσών την Κυριακή 10/03/2019, στο κλειστό Γυμναστήριου Πολυκάστρου, κερδίζοντας την ομάδα του Εύαθλου με σκορ 23-57 παραμένοντας αήττητο για άλλη μία αγωνιστική.

Από την αρχή του παιχνιδιού ο Μέγας πήρε τα ηνία δείχνοντας τις προθέσεις του και κατάφερε να τα κρατήσει μέχρι και το τέλος. Στο πρώτο ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα με όμορφο και γρήγορο μπάσκετ κατάφερε να κάμψει την αντίπαλη άμυνα και να προηγηθεί με 13-40.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μέγας έμεινε συγκεντρωμένος στον στόχο του διευρύνοντας συνεχώς την διαφορά. Το παιχνίδι τελείωσε με νικητή την ομάδα των Γιαννιτσών με σκορ 23-57.
Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής των φιλοξενούμενων, τόνισε :
Χαριτίδης Χ. : «Καταρχάς συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την συμπεριφορά τους μέσα στο γήπεδο. Στο σημερινό παιχνίδι ήμασταν από την αρχή προσηλωμένοι στον στόχο μας και δείξαμε τις προθέσεις από νωρίς. Καταφέραμε να πάρουμε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο μία
διαφορά ασφαλείας και με αυτό τον τρόπο να έχουμε την δυνατότητα να δοκιμάσουμε νέες τακτικές και καινούρια σχήματα. Τέλος να δώσω συγχαρητήρια στους αθλητές του Πολυκάστρου για την προσπάθεια τους και την συμπεριφορά τους μέσα στο γήπεδο αλλά και να τους ευχηθώ καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα».

Τα δεκάλεπτα: 07–24, 06–16, 07–06, 03–11.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών:
(Προπονητής: Χ. Χαριτίδης – Ι. Κασιμίδης): Στεργιόπουλος Π. 10π, Παρτσαλάκης Σ. 2π, Πέτσος Θ. 19π,Υγειονομάκης Κ. 2π, Μπάτσιος Ν. 1π, Παπαδόπουλος Γ. 5π, Καρουλίδης Ι., Τζανέτης Σ. 2π, Χαραμής Σ., Βαιραμίδης Κ. 3π, Μιτσάγγας Π. 11π, Βένος Μ. 2π

ΜΠΑΣ Εύαθλος Μακεδόνες : (Προπονητής :Λέφας Α.): Τσαλικόπουλος Κ., Κατηφόρης Ν. 2π, Καρδόπουλος Σ. 2π, Γουβιανάκης Γ. 1π, Σουτισιάκ Ι., Καρύδας Λ. 1π, Κλαυδιανός Ν. 2π, Νάκε Α. 13π, Κολειδης Α., Μήτσης Γ., Μωυσίδης Χ., Τζερνικούδης Π. 2π