Σελίδες

About

01 Φεβρουαρίου 2013

Αναγέννηση Γιαννιτσών-Ηρακλής 0-0(Φωτο)

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το ματς της Αναγέννησης Γιαννιτσών και του Ηρακλή το οποίο άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής της Football League.

Έπειτα από ένα πολύ μέτριο παιχνίδι, με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ο Ηρακλής έμεινε στο 0-0 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Αναγέννηση Γιαννιτσών και κατέγραψε την ενδέκατη ισοπαλία του στο πρωτάθλημα.
Οι "κυανόλευκοι" με δύο ευκαιρίες όλες κι όλες στο παιχνίδι (μία σε κάθε ημίχρονο) δεν κατάφεραν να βρουν διαδρόμους για την εστία του Λαμπάκη, παρά το γεγονός ότι η αντίπαλη ομάδα παρατάχθηκε με σαφή προσανατολισμό να μην δεχτεί γκολ κι αν μπορέσει να χτυπήσει στην κόντρα.
Η ροη του αγωνα.....

14': Ψηλοκρεμαστό σουτ του Ισαάκ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.

8': Μεγάλη απόκρουση του Χουάντερσον σε τετ-α-τετ του Σιδηρόπουλου που εκμεταλλεύεται την κόντρα στο σώμα του Σαββίδη, έπειτα από σέντρα του Σκαθαρούδηtai-mats-giannitsa.jpg
-Γρήγορη εσωτερική αλλαγή για τον Γιάννη Χατζηνικολάου, ο οποίος έφερε στη μεσαία γραμμή τον Ισαάκ από την αριστερή πλευρά και μετέφερε τον Σουλίδη στην δεξιά. Από αριστερή πλευρά πλέον εκδηλώνονται και οι περισσότερες επιθέσεις του Ηρακλή σ' αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
-Μετά την ευκαιρία του Σιδηρόπουλου, ο Ηρακλής έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο και κρατάει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του. Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα,
-Εξαιρετική ατμόσφαιρα από τους φίλους του Ηρακλή που δεν έχουν σταματήσει λεπτό να φωνάζουν συνθήματα, υπέρ της αγαπημένης τους ομάδας.
23': Μακρινό σουτ του Ουκάρ που έκλεψε έξυπνα την μπάλα, δεν ανησυχεί τον Λαμπάκη
26': Ανάποδο ψαλίδι του Σιδηρόπουλου έπειτα από πλάγιο του Κυριακίδη, ο Χουάντερσον μπλοκάρει σταθερά
-Ο Ηρακλής διατηρεί αυτή την "φλύαρη" υπεροχή που απέκτησε από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, δεν βρίσκει όμως διαδρόμους για να ανησυχήσει τον Λαμπάκη.
31': Μεγάλη φάση για τον Ηρακλή. Ο Ισαάκ επιχειρεί την σέντρα από τα αριστερά, ο Σουλίδης μόνος και ανεχόλητος στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά, στέλνει την μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Λαμπάκη, άουτ
37': Σουτ του Καπνίδη από τον άξονα, έπειτα από λάθος του Σουλίδη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον
-Ένα το λεπτό τον καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο
-Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
-Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
49': Πρώτη αλλαγή αναγκαστική για την Αναγέννηση. Στην θέση του Σπαθάρα, ο Σαμαρόπουλος
-Νευρικά ξεκίνησε και στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής, που έχει δώσει χώρο στους γηπεδούχους
-Νεα εσωτερική αλλαγή για τον Χατζηνικολάου και αυτή στη μεσαία γραμμή. Ο Στεφανίδης παίζει πλέον στην δεξιά πτέρυγα και στον άξονα ο Σουλίδης
60': Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Γ. Παληγεώργου, ο Ντατίδης
-Έξαλλος ο Γιάννης Χατζηνικολάου με τους παίκτες του για την εικόνα που δείχνουν σ' αυτό το διάστημα του δευτέρου ημιχρόνου και τις λανθασμένες μεταβιβάσεις τους.
68': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Σουλίδη, ο Γεωργίου
-Πολύ κακό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς φάσεις και με πολλές λανθασμένες μεταβιβάσεις κυρίως από την πλευρά των παικτών του Ηρακλή.
74': Διαγώνιο σουτ του Ισαάκ από την αριστερή πλευρά η μπάλα καταλήγει άουτ.
75': Τρίτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Κιρόφσκι, ο Τάι
76': Ο Καπνίδης, βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Ηρακλή και πλάγια, επιχειρεί το πλασέ υπό την πίεση του Χουάντερσον, ο Χ. Παληγεώργος απομακρύνει

77' Η πιο κλασσική ευκαιρία του Ηρακλή. Τάι, Ισαάκ και Ουκάρ άλλαξαν ωραία την μπάλα, ο τελευταίος από θέση βολής δεν μπορεί να νικήσει τον Λαμπάκη που απομακρύνει σε κόρνερ. Ωραία προσπάθεια από τον Τάι, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα
81': Σέντρα του Λόπεθ από τα αριστερά, ο Τάι κατεβάζει την μπάλα αλλά δεν κάνει καλό κοντρόλ για να μπορέσει να σουτάρει. Καλύτερος όμως ο Ηρακλής στα τελευταία λεπτά, ανέβασε ταχύτητα.
84': Πάσα του Τάι στον Ντατίδη, αυτός επιχειρεί το σουτ, η μπάλα καταλήγει άουτ.
85': Αλλαγή για την Αναγέννηση. Στη θέση του Σκαθαρούδη, ο Καρακάσογλου
90': Τρίτη αλλαγή για την Αναγέννηση. Στη θέση του Χαρμάνα ο Βλαχόπουλος